Údržba zahrad a trávníků

Pokud chcete docílit krásné, živé zahrady, je potřeba údržba. Toto pravidlo platilo už od dob Starého Říma. Zahrada je neustále se měnící celek. Naše firma Vám nabízí jak jednorázovou údržbu (např. jarní údržba), tak i celoroční údržbu dle dohody a charakteru zahrady.

Trávník

Trávník jako takový je alfou a omegou celé zahrady. Trávník potřebuje péči v každém ročním období.

Sečení - trávník potřebuje pravidelné sečení a to v intervalu min. 1 za 7 – 9 dní, dále dle charakteru. Většina majitelů si tuto činnost provádí sama, pokud ovšem nemáte čas, náladu ani chuť sekat trávník, rádi Vám s tímto problémem pomůžeme.

Hnojení - používáme kvalitní ověřená hnojiva. Začíná se hnojit na jaře tzv. základní startovací dávkou, dále v letních měsících a neměli bychom opomenout hnojit i na podzim. Poměr živin je ovšem vždy úplně jiný.

Chemické ošetření – v dnešní době se používají biologicky neškodné postřiky, které jsou v půdě snadno a rychle rozložitelné. Proč se provádí postřik? Důvod je velice jednoduchý. V trávníku se objeví tzv. plevel. Plevel jsou vlastně dvouděložné rostliny, které jsou v trávníku nežádoucí. Je vhodné min. 2 ročně provést postřik.

Vertikutace – neboli pročesávání trávníku. Mnoho lidí tuto činnost opomíjí, ale je to stejně důležitá činnost jako třeba hnojení. Pomocí vertikutace se z trávníku odstraní tzv. stařina. Díky tomu má trávník lepší sorpční vlastnosti, lépe dýchá a lépe přijímá živiny. Vertikutace se provádí pomocí specializovaného stroje. Provádí se 2x ročně. Na jaře a na podzim. Minimálně jarní vertikutaci by si měl každý trávník dopřát.

Řez dřevin

Rádi Vám pomůžeme s řezem dřevin. Provádíme řez všech druhů rostlin – okrasné, ovocné, živé ploty, řez keřů, travin. A také rizikové kácení v nepřístupných podmínkách. Řez je důležitý především na jaře (okrasné stromy a keře, ovocné stromy, traviny). V letních měsících se jedná o zastřižení živých plotů a jehličnanů.

Výsadba truhlíků a mobilních nádob

Zabýváme se i výsadbou balkónových rostlin a velkých mobilních nádob. Libí se Vám krásně rostlé kvetoucí balkóny a terasy? My Vám rádi osadíme truhlíky klasickými i moderními balkónovými rostlinami, z kterých se budete radovat celé léto.

Ostatní

Doplnění mulče – kůrový, piniový, štěpkový, oblázky, kamenná drť a jiné
Odstraněné listí z výsadeb
Odstranění plevele
Chemické ošetření proti škůdcům
Poradenská činnost
A mnoho dalších . . .

Kontaktní informace

Tel.: +420 733 587 332
E-mail: info@jkzahrady.cz
Www: www.jkzahrady.cz


Volejte každý den
vč. víkendu mezi
8:00 - 19:00 hodinou!


Spojte se s námi prostřednictvím sociální sítě Facebook.com a mějte aktuální informace a ukázky naší práce po ruce...

facebook-ico